KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193503
nr 1419 3503
Gustaf Björklin. Signerad, man. Olja på pannå, 35x29cm, yttermått inklusive ram: 41x35cm
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:57:41
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta